Farní ohlášky 14. 5. 2023

13.05.2023

Farní ohlášky – 6. velikonoční neděle – 14. 5. 2023

Liturgicky kalendář:

Úterý – 16. 5. – Svátek sv. Jana Nepomuckého, kněze a mučedníka, hlavního patrona Čech

Čtvrtek – 18. 5. – Slavnost Nanebevstoupení Páně

Výsledky voleb do pastorační rady našich farností:

• Kostel sv. Mikuláše: Ján Kočí a Pavel Brouk,
  • Kostel Nanebevstoupení Páně v Josefově: Janka Tichá a Tomáš Cicák
  • Kostel sv. Jiří v Jasenné: Tereska Kašpaříková
  • Kostel Proměnění Páně ve Velichovkách: Marek Verner
  • Kostel sv. Magdalény v Semonicích: Tomáš Kubálek                                                         Děkuji také tímu věřících, kteří volby do pastorační rady v jednotlivých kostelích zabezpečili.
  • Rád bych pozval na – před létem – poslední brigádu muže, při úklidu domu v Zaloňově, který farnost dostala darem, a z kterého všechen výtěžek půjde na opravu kostela sv. Mikuláše v Jaroměři. Organizátorem brigádu je pán Josef Wencl a zraz je příští sobotu, 20. Května v 9.00 buď na Děkanství v Jaroměři anebo přímo u domu z Zaloňově.
  • V sobotu 20. května se uskuteční Vikariátní pouť pro mládež. Akce je určena pro mladé lidi od 13 let. Akce začíná v 9:40 v Polici n. Metují. Cíl pouti je ve Rtyni v Podkrkonoší, kde je možné i přespat. Více informací získáte u Michala Matysky (tel.: 776 132 288), na vikariatnachod.webnode.cz nebo naši farní web stránce.