Farní ohlášky 19. 3. 2023

Liturgický kalendář:

Pondělí – 20. 3. – Slavnost sv. Josefa, snoubence Panny Marie

Sobota – 25. 3. – Slavnost Zvěstování Páně

• V pátek 24. 3. bude namísto mše svaté, Večer smíření, v kostele sv. Mikuláše v Jaroměři a také v prostorách Děkanství, pro obě farnosti a okolité vesnice, spojen s předvelikonočním zpovídáním, se začátkem v 17.00 hod. Zpovídat bude také můj strýc otec Augustín Slaninka CM. Kromě sv. smíření budou k dispozici během večera i další formy podporující smíření, pod vedením laických věřících – jako napr. psaní listu, možnost rozhovoru nebo přímluvné modlitby apod. Večer smíření završíme slavnostním Agapé v salónku Děkanství v Jaroměři. Prosím, aby každý něco přinesl sebou jako občerstvení na Agapé.
  • Po Veliké noci se v našich farnostech uskuteční první 3 – měsíční kurz na téma: Uvedení do víry křesťanského společenství. Určen je pro všechny dospělé muži a ženy, kteří touží prohloubit svoji život víry uprostřed křesťanského společenství. Osobitě je ale zaměřen pro ty, kteří chtějí pokřtít své děti anebo přijat svátosti v dospělém věku. Obsahem kurzu budu 3 setkání na prohlubení základních poznatkú a dalších 9 setkání v malém společenství, s cílem prohloubit duchovní život, resp. osobní vztah s Bohem. Zájemci se můžou přihlásit u mě buď osobně, telefonicky anebo pře e-mail.
  •  V noci z 25. na 26. března se mění čas.