Farní ohlášky 7. 1. 2024

06.01.2024

Farní ohlášky – Svátek Křtu Páně – 7. 1. 2024

  • Dnešní slavností Křtu Páně končí vánoční období a od pondělí začíná období přes rok, rok B.
  • Děkuji kostelničce paní Marušce Novotné za krásnou přípravu páteční slavností mši svaté pro spolupracovníky našich farností. Také děkuji manželům Kašpaříkovým a manželům Uhlířovým za organizaci, přípravu a navaření guláše.
  • Na přípravu k svátosti biřmování se přihlásil jenom jeden kluk. Pro přípravu je potřebné společenství, proto se příprava nebude konat od ledna, ale až v době, kdy bude o ní větší zájem.
  • Dnes je poslední možnost přihlásit se na zimní 9 týdenní kurz duchovní formace s názvem, Jak vpustit Boha do svého života? Kurz budu dávat v spolupráci s manželi Romanou a Josefem Voborníkovými. Můžete se přihlásit buď u mne nebo u manželu Voborníkovými. Kurz začíná ve čtvrtek 11. 1. 2024 v 19.00 hod na Děkanství. Kurz je nejvhodnější pro lidi do 50 let života a hlavně pro manželské páry.
  • Od 24. ledna také zvu na večery Terapeuticko-meditačního tance s názvem Tanec srdcí, který je zase nejvhodnější pro lidi nad 50 let a není nutné, aby tam byli jenom manželé. Kurz, prostřednictvím hudby a pohybu, napomáhá rozvoj kvalitnějšího života, hlavně v smyslu radosti se života, pokoje srdce, vetší vitality, kreativity a hlubší schopnosti prožívaní univerzální lásky. Zájemci se můžou přihlásit u mě buď osobně anebo pře e-mail. Víc informací o tomto meditačním tanci Vám také můžou poskytnout paní Hana Marečková, paní Tereska Kašpaříková a nebo paní Maruška Paclíková, které se tohoto tance pravidelně zúčastňují.
  • Mše svatá, která bývá v pátek v kostel sv. Mikuláše v Jaroměři v 17.00 hod, se od příštího pátku, během zimního období, přesune do kaple na Děkanství, kde se bude topit.

Za spolupráci děkuje:

Leopold Slaninka SJ

administrátor farností

737 27 85 75

lslaninka@gmail.com

www.farnosti-jaromer -josefov.cz